Menu
Strona głowna-KURSY DO EGZAMINÓW

Kurs rysunku, malarstwa i rzeźby przygotowujący do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne w  Polsce i za granicą.

Pracownia  warsztatysztuki.pl to ponad 20 lat doświadczeń w przygotowaniach do egzaminów wstępnych. Nasza wieloletnia filozofia i metodyka kształcenia to podejście indywidualne do każdego kursanta, nie prowadzimy zajęć masowych.  W naszej kameralnej pracowni jednocześnie przy sztalugach pracuje tylko kilka osób (3-4) , dzięki temu, każdy uczestnik zajęć ma zapewnioną odpowiednią opiekę pedagogiczną a proces kształcenia i zdobywania umiejętności oraz rozwój artystyczny jest bardziej skuteczny i skoncentrowany na celu. Pracownia wyposażona jest w profesjonalne sztalugi, kawalety rzeźbiarskie, ogromne zaplecze rekwizytów, stanowiących elementy martwych natur. Do realizacji zaawansowanych ćwiczeń anatomicznych w  pracowni pozują modele/modelki. W  pracowni warsztatysztuki.pl szczególnie ważne jest oświetlenie, używamy światła dziennego i oświetlenia sztucznego, specjalnie zaprojektwanego do prac rysunkowych, malarskich. W sezonie wiosenno - letnim korzystamy z uroków natury, z bogactwa fauny i flory szukając artystycznych inspiracji  w ogrodzie przy pracowni.

 

Kurs ten ma na celu przygotować do egzaminu wstępnego kandydata na studia wyższe na uczelniach takich jak:

  • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (UAP),
  • Akademia Sztuk Pięknych (ASP) jeśli chcesz studiować w innych miastach niż Poznań
  • Politechnika Poznańska,  architektura
  • Uniwersytet Przyrodniczy, architektura wnętrz, projektowanie mebli
  • Uniwersytet Medyczny techniki dentystyczne
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika konserwacja i restauracja dzieł sztuki 
  • Colegium Da Vinci grafika projektowa.
  • oraz inne zagraniczne uczelnie artystyczne

 Nasza pracownia warsztatysztuki.pl charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem ale przede wszystkim wysoką skutecznością potwierdzoną przez naszych uczniów a obecnie już studentów oraz absolwentów uczelni wyższych.

 

W pracowni warsztatysztuki.pl  szczególnie ważna jest nauka rysunku, ćwiczenia z rysunku jako dyscypliny plastycznej, która wspomaga rozwój warsztatu we wszystkich pozostałych  dziedzinach sztuk pięknych.

Rysunek jest kluczowym elementem w procesie rekrutacji na każdej uczelni artystycznej, bo na jego podstawie można zweryfikować posiadane umiejętności i wrażliwość artystyczną kandydata.

W pracowni warsztatysztuki.pl  prace rysunkowe powstają w technikach: ołówek, węgiel drzewny, sepia, tusz.